Wattpilote Tezmaksan Akademide Takım Yönetimi Ve Üretim Takip Eğitimi Verdi

Küresel çapta adını duyurmuş bir teknoloji firması olan Dijital Way, parça işleme sistemi alanında faaliyet gösteren markası WattPilote’nin eğitimi için Tezmaksan Akademi ile iş birliğine gitti. Dijital Way Satış Sonrası Teknik Servis Mühendisi Fabrice Auffranc, WattPilote ile ilgili ayrıntıları ve Tezmaksan’la gerçekleştirdikleri eğitimi anlattı...

Kendinizi tanıtır mısınız?

2003’ten beri bir Fransız şirketi olan DIGITAL WAY için çalışıyorum. Bu fabrika, WattPilote sistemini üretir ve pazarlar. Gerçek zamanlı parça işlemeyi izlemek için kullanılan bir sistemdir. Sorumluluklarım müşteri fabrikalarında makinelere güç ölçümlerinin testi, WattPilote’nin makine araçlarının elektrik dolabına entegrasyonu, WattPilote kullanıcılarının eğitimini kapsıyor. Yani bu işi yapmak için Amerika, Asya, Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada seyahat ediyorum.

Digital Way kimdir ve WattPilote ne yapar?

DIGITAL WAY, 1992 yılında Fransa, Saint-Etienne’de kuruldu. Geçmişten bu yana işleme endüstrisi için güç ölçümüne dayalı, takım izleme sistemleri geliştiriyoruz. Bu sistem, Avrupa talaşlı imalatındaki en büyük markalar tarafından kullanılıp onaylanıyor. “En çok hangi sektörlerde” diye sorarsanız otomotiv endüstrisi, enerji, havacılık ve İsviçre lüks saat endüstrisine kadar geniş bir yelpazeye uzanır. Bugüne kadar dünya çapında 14 bin’den fazla sistemimiz çalışıyor ve alanında dünya lideriyiz. Takım tezgahları pazarında ürünlerimizin kalitesi ve performansıyla atanınıyoruz. WattPilote, makineyle işleme sürecini optimize eder ve üretkenliği artırır.

Bunu nasıl başarıyor?

WattPilote ile kırık takım algılamasını sağlanıp takım ömrü iyileştirilir. Böylece Hurda üretimi de azalmış olur. Makine ve aksamlarının korunması da aynı sistem ile mümkün. Döngü süresinin azalması da cabası… Çok kolay kurulur, kullanıcı dostudur ve mevcut tüm makinelere kurulabilir.

Tezmaksan’a yolunuz nasıl düştü?

Tezmaksan bir profesyonel ve iş birliği yapmak istedik. Tezmaksan ekibine WattPilote’ın çalışma prensibini ve disiplinlerini anlatmak istedik ve Tezmaksan Akademi’de gerçekleşen bir eğitim ile bunu gerçekleştirdik.

Nasıl geçti?

WattPilote’a uzun yıllar aşina olan Dijital Tasarım Satış Yöneticisi Muhammet Bozkır ve Dijital Tasarım Müdürü Umut Çamur’un yardımları sayesinde bu eğitim, Tezmaksan’ın faaliyet gösterdiği çeşitli sektörlere değerli bilgiler sağlamayı başardı. Tezmaksan showroomunda bir Brother tezgahına WattPilote entegrasyonu ile çok anlamlı bir eğitim oldu.

Tezmaksan’a ilk kez geldiniz, izlenimlerinizi öğrenebilir miyiz?

Şirketin büyüklüğünden, showroomdan ve Tezmaksan faaliyetlerinin çeşitliliğinden çok etkilendim. Digital Way ürünlerinin kullanımı ve dağıtımında; dinamik, profesyonel ve güler yüzlü bir ekiple iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyorum.

 

Wattpilote Tezmaksan Akademide Takım Yönetimi Ve Üretim Takip Eğitimi Verdi

Eğitimlerimizden haberdar olmak için abone olun! Abone Ol