Tezmaksan Akademi Sosyal Sorumluluk Projeleri

Tezmaksan Akademi “Makine sektörü doğusu ve batısıyla tam anlamıyla gelişirse kalkınmış oluruz” düşüncesiyle, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ilk olarak “Doğu İlleri Projesini”; mesleği sevdirme amaçlı Torna İle Şekillenen Hayatlar seminerlerini; mesleki anlamda yine gençlere yol göstermesi amacı ile CNC Operatörünün El Kitabı projesini hayata geçirdi.

1. Doğu İlleri Projesi; Doğu-batı arasındaki teknik eğitim diyaloğunu arttırmak amacıyla başladı. Doğuda bulunan üniversite ve liselere Tezmaksan Akademi de   5 günlük çok yönlü CNC eğitimini almaları, fabrika gezilerini ve İstanbul’a ulaşım ve konaklama masraflarının da karşılanmasını amaçlayan projenin ilk ayağı Siirt Üniversitesinin katılımı ile başladı. Sonrasında Bingöl ve Mardin Üniversitelerini yine Tezmaksan Akademi de ağırlanmaya devam etti. 

2. Torna İle Şekillenen Hayatlar Seminerleri ve Kitabı; Tezmaksan Akademi kapsamında iş hayatına atılacak gençlerimize CNC sektörünü anlatmak, tanıtmak ve mesleklerini sevdirme ve özendirmeye yönelik olarak tüm Türkiye genelinde Torna İle Şekillenen Hayatlar Seminerleri başlatıldı. Ayrıca sektör duayenlerinin röportajlarının da yayınlandığı Torna İle Şekillenen Hayatlar kitabı da baskıya girerek, seminerlerde öğrenciler ile paylaşıldı. Bu seminerler kapsamında öğrencilere

» Endüstrinin gelecekteki senaryoları,

» İşiniz hazır. Siz işiniz için hazır mısınız?

» Gelecekte hangi iş kolları sizlere bekliyor?

» Türkiye Otomotiv Sektörü ve sektörün sizlerden beklentileri,

» Talaşlı imalatta beklenen değişimler,

» Sıfırdan zirveye yaşanmış hayat hikâyeleri,

» Sektör Duayeni konuşması ile seminer kapanışı,

konularında seminerler verildi.

Bugüne kadar Türkiye genelinde 46 farklı ilde 95 seminer düzenlenerek,  40 bin kişiye seminer verildi.


3. Tezmaksan Akademi Yayınları ; CNC Operatörünün El Kitabı,

2016 yılında Tezmaksan Makina Pazarlama Ekibi ve Makina Yüksek Mühendisi Hamit Arslan'ın emekleri ile mesleki anlamda gençlere yol göstereceğine inanılarak hazırlanmaya başlanan ve tüm değerli öğrencilere ÜCRETSİZ olarak ulaştırılması hedeflenen, “CNC Operatörü El Kitabı” projesi hayata geçirildi.

2018 yılında 5.Baskısı tamamlanan kitap, tüm Türkiye’ye sosyal medya üzerinden toplanan talep formları ile 50.000 adet ücretsiz olarak gönderildi. Makina sanayi sektöründeki firmalara da talep üzerine dağıtılan CNC Operatörü El Kitabı birçok meslek lisesi ve üniversite de yardımcı kaynak ders kitabı olarak okutulmaya başlandı.


Kampanya ve Duyurularımızdan haberdar olmak için abone olun!