TEZMAKSAN Akademi İzmir’ e demir attı

Tüm teknik ve mesleki lisesi öğrencileri ile mühendislik fakültesinde okuyan gençlere teorik ve uygulamalı CNC eğitimlerini ücretsiz olarak veren ve bu yolla sanayinin gelişmesine katkıda bulunan TEZMAKSAN Akademi, İzmir’de de merkez açtı. TEZMAKSAN Akademi İzmir, 26 Ağustos’ta “CNC Torna Operatör” eğitimi ile çalışmalarına başlayacak ve yıl boyu eğitimlerini belirli periyotlarla sürdürecek.

TEZMAKSAN Akademi İzmire demir attı gorsel 1TEZMAKSAN Akademi İzmire demir attı gorsel 2

TEZMAKSAN Akademi İzmire demir attı gorsel 3

26-30 Ağustos tarihleri arasında CNC TORNA OPERATÖR eğitimi ile açılışını gerçekleştirecek olan TEZMAKSAN Akademi İzmir, yıl boyunca belirli konularda eğitimlerini sürdürecek. Bugüne kadar Akademi çatısı altında önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini aktaran TEZMAKSAN Akademi Başkanı Hakan Aydoğdu, bir sosyal sorumluluk projesi olarak tasarladıkları ücretsiz programlar kapsamında bugüne kadar 62 ildeki teknik ve mesleki liseler ile lisans programı öğrencilerine eğitimler verdiklerini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlenen ilgili bölüm öğretmenlerine meslek içi eğitim verdiklerini de söyleyen Aydoğdu, “Sanayi sektöründe yer alan firmalara CNC eğitimleri ve operatörlük eğitimleri sunuyoruz. Aynı zamanda ücretsiz online eğitim platformu da kurduk ve hali hazırda burada 5075 kayıtlı öğrencimiz bulunuyor. Biz, gençlerin mesleki eğitime yönelmesinin Türkiye’nin sanayileşmesinin önündeki en büyük engeli de ortadan kaldıracağına inanıyoruz ve bu inançla çalışıyoruz” dedi.