TEZMAKSAN Akademi, geleceğin kalifiye personelini yetiştirmek için Marmara Üniversitesi’ne de çıkarma yaptı!

Sanayi sektörünün üniversitelerde üretilen bilgiye ulaşabilmesi, üniversitelerin de yetkinliklerini sanayi ile buluşturabilmesi hedefi çerçevesinde TEZMAKSAN Akademi ile Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu güç birliğine gitti. 

24 Temmuz Çarşamba günü Marmara Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törende, TEZMAKSAN Akademi Başkanı Hakan Aydoğdu ile Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. İlknur Çavuşoğlu ve Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Adnan Kakilli’nin imzaladığı protokol kapsamında, iki kurum arasında ortak çalışmalar, araştırmalar ve projeler gerçekleştirilecek. Protokol ile Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü öğrencilerinin gelişimi için; eğitim ve öğrenme odaklı, çözüm ortaklı sanayi üniversite işbirliği ile sektör deneyiminin paylaşılması hedefleniyor. Sanayi-üniversite işbirliğinde somut adımların atılmasını hedefleyen protokol kapsamında öğrenciler, TEZMAKSAN’ın Türkiye’de temsil ettiği “SW Machine” Bosch’tan Global Tedarikçi Ödülü aldı TEZMAKSAN Makine’nin Türkiye’de temsil ettiği ‘SW Machine’, globalden ödülle döndü. Bosch tarafından ‘Global Tedarikçi Ödülü’ne layık görülen SW Machine, otomotiv endüstrisindeki sayısız uygulamalarına ek olarak, üretim çözümleri, tarım ve inşaat makineleri sektörlerinin yanı sıra hidrolik ve pnömatik sistemlerde partnerlerine çözüm sunuyor. TEZMAKSAN Makine’nin Türkiye’de temsil ettiği ‘SW Machine’, geçtiğimiz günlerde dünyanın en saygın markalarından biri olan Bosch tarafından ödüllendirildi. Bosch tarafından ‘Global Tedarikçi Ödülü’ne değer bulunan SW Machine, otomotiv endüstrisindeki sayısız uygulamalarına ek olarak, üretim çözümleri, tarım ve inşaat makineleri sektörlerinin yanı sıra hidrolik ve pnömatik sistemlerde partnerlerine çözüm sunuyor. “Birlikte dönüşüm, ileride kalmak” mottosuyla partnerlerini ödüllendiren Bosch, yaklaşık 43.000 tedarikçisinden, 15 ülkeden 47 tedarikçiye ödül verdi. 47 tedarikçi arasından SW, Global Tedarikçi Ödülü’nün sahibi oldu. Ödüle ilişkin açıklamada bulunan TEZMAKSAN Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, Türkiye Temsilcisi oldukları SW’nin global çapta önemli bir ödüle değer bulunmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Aydoğdu, TEZMAKSAN’ın gücünü partnerlerinin gücüyle katladıklarını söyledi. BİZDEN HABERLER Yrd. Doç. Dr. İlknur Çavuşoğlu Hakan Aydoğdu Prof. Dr. Adnan Kakilli 12’şerli gruplar halinde TEZMAKSAN Akademi’de beş gün boyunca eğitim alarak sanayide kullanılan yeni teknolojiler ve CNC eğitiminin inceliklerini öğrenecek. Eğitimin ilki 2-6 Eylül 2019 tarihleri arasında başlayacak ve belirli periyotlarda devam edecek.

“Amacımız çok net: Kalifiye personel yetiştirmek”

Hakan Aydoğdu, “Ülkemizi gelişmiş ülkelerle kıyasladığımız zaman en büyük problemlerimizin eğitim eksikliği ve nitelikli ara eleman sıkıntısından kaynaklandığını görüyoruz. Bu noktada TEZMAKSAN Akademi olarak düzenlediğimiz eğitim faaliyetleri ile iş birliği içerisinde bulunduğumuz firmalar adına sanayi ve eğitim sektörü arasında köprü oluşturmak için çalışıyoruz. Nitelikli ve eğitimli bireyleri sanayiye kazandırmak, sektörde özendirici ve öncü rol üstlenerek sanayinin gelişimine katkıda bulunabilmek öncelikli hedefimiz. Çünkü biz geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerin eğitimini önemsiyor, onlar için yol haritası oluşturmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

İmzalanan protokol ile ilgili açıklamada bulunan Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. İlknur Çavuşoğlu, “Artık üretim biçimleri 50 yıl öncesi gibi değil. Eğer sanayiciler de kendilerini, çalışanlarını ve geleceğin personelini geliştirmek için bu tür protokolleri gerçekleştirmezlerse rekabet edemeyecek ve yok olacaklardır” dedi.