KADINLAR, TEZMAKSAN AKADEMİ İLE KENDİ GÜCÜNÜ YENİDEN KEŞFEDİYOR

Bildiğiniz gibi imalat, erkek egemen bir sektör... Ancak fırsat eşitliğini sonuna kadar benimseyen Tezmaksan Akademi, kadınların bu sektörde önemli bir yere sahip olabileceğine ve farklı bakış açısı getireceğine inanıp ve bu alanda faaliyet yürütüyor. Kadınların imalatta gücünü artırmak ve desteklemek adına, Tezmaksan Akademi özel bir eğitim programı hazırladı.

Kadınlara özel eğitimin programında CAD/CAM yazılımı kullanımı, kesici takım seçimi ve takım tutucuların seçimi gibi konular ele alındı. Eğitim programı hem başlangıç düzeyi hem de bu alanda deneyim sahipleri için fayda sağlayacak şekilde tasarlandı. Kısacası, katılımcılara CNC tezgahlarında üretim hakkında kapsamlı bir eğitim sunuldu.

Tezmaksan Akademi “Kadın emeği sanayide fark yaratır”ın savunucusu!

8 Mart’ta gerçekleşen Tezmaksan Akademi eğitimi, kadınların imalattaki potansiyellerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine yardımcı. Katılımcılar; fabrikalarda, atölyelerde veya kendi işletmelerinde CNC işleme teknolojilerini kullanarak yeni fırsatlar yaratabilir. Böylece Tezmaksan Akademi’nin bu eğitimi hem kadınların ekonomik özgürlüklerini sağlamalarına hem de imalat sektöründe kadın emeğinin fark yaratmasına katkı sağladı. Tezmaksan Akademi, kadınların sektörde kritik rollere bürünmeleri için daha fazlasını yapmaya devam edecek. 


KADINLAR, TEZMAKSAN AKADEMİ İLE KENDİ GÜCÜNÜ YENİDEN KEŞFEDİYOR

Eğitimlerimizden haberdar olmak için abone olun! Abone Ol